Kredyty gotówkowe – fakty i mity.


Gdy potrzebujemy pieniędzy na dany cel, a aktualnie nie mamy tyle pieniędzy w domowym budżecie chętnie sięgamy po kredyty gotówkowe, z których środki możemy przeznaczyć na co tylko potrzebujemy. Możemy jechać na wakacje, kupić nowy samochód bądź zrobić remont. Jego wysokość zależy od instytucji bankowej, która udziela tego zobowiązania.
Czym właściwie cechuje się kredyt gotówkowy? Przede wszystkim wysoką maksymalna kwotą kredytu, gdyż może sięgać nawet 200 tys. zł. Również na korzyść jest długi okres spłaty jaki możemy ustalić podczas podpisywania umowy, gdyż sięga nawet 10 lat. Zdecydowanie zaletą jest także możliwość złożenia wniosku o kredyt przez internet więc bez konieczności wychodzenia z domu. Formalności jest bardzo niewiele i w krótkim czasie możemy cieszyć się przypływem gotówki w naszym portfelu! Brak ukrytych kosztów, mało formalności, szybki dostęp do gotówki – brzmi świetnie!
Zniechęcić może nas natomiast RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która wynosi ok. 16%. Stopy mogą różnić się w zależności od instytucji bankowej, w której zaciągamy zobowiązanie dlatego warto skorzystać z kalkulatorów kredytów gotówkowych by wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę finansową.
Na niekorzyść kredytu gotówkowego przemawia to, że chcąc zaciągnąć zobowiązanie musimy posiadać pozytywną historię kredytową, a także zaświadczenie o wynagrodzeniu. Jest to kolejny powód by dokonać analizy i zapoznania się z ofertami na rynku. Właśnie dlatego warto zastanowić się czy jesteśmy w stanie spełnić te warunki i czy wysokie koszty dodatkowe związane z kredytem nie będą dla nas problemem w przyszłości.
Przy wybieraniu oferty dokładnie przyjrzymy się warunkom umowy. Zwróćmy uwagę na faktyczny koszty kredytu i przede wszystkim zastanówmy się czy na pewno zaciągnięcie kredytów gotówkowych na lata w przypadku wysokich kwot jest w naszej sytuacji naprawdę niezbędne. Jeżeli już podejmiemy decyzję o zaciągnięciu kredytu, nie ograniczajmy się do jednej konkretnej oferty lecz porównajmy ją z ofertami innych banków.

Zapraszamy: your-choice.com.pl